  • SIT8918AA-13-33S-76.000000G
SIT8918AA-13-33S-76.000000G
advertisement
Manufacturer No:
SIT8918AA-13-33S-76.000000G
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT8918AA-13-33S-76.000000G
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT8918AA-13-33S-76.000000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT8918
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    76MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Max Supply Current
    4.7mA
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm