  • SIT8924BM-71-33E-1.000000G
SIT8924BM-71-33E-1.000000G
advertisement
Manufacturer No:
SIT8924BM-71-33E-1.000000G
HK JDW NO:
707-SIT8924BM-71-33E-1.000000G
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 976
Step5Bar-code shipping tag
SIT8924BM-71-33E-1.000000G
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Pbfree Code
    yes
  • Additional Feature
    AEC-Q100; ENABLE/DISABLE FUNCTION; ALSO COMPATIBLE WITH LVTTL OUTPUT; TR
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency Stability
    20%
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.75mm
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Operating Frequency
    1MHz
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Oscillator Type
    LVCMOS
  • Output Load
    15 pF