  • SLD-12-3015-05T
SLD-12-3015-05T
advertisement
Manufacturer No:
SLD-12-3015-05T
Manufacturer:
SolaHD
HK JDW NO:
737-SLD-12-3015-05T
Package:
100
Datasheet:
SLD-12-3015-05T
Description:
DUAL 5V 3A 12V 1.5A LINEAR PS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLD-12-3015-05T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    100
  • Number of Pins
    9
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    Silver Line
  • Size / Dimension
    7.00Lx4.87W x 2.75 H 177.8mmx123.7mmx69.9mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    33W
  • Power Rating
    18W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE, CSA, cURus
  • Output Voltage
    5V
  • Current - Output (Max)
    3A 1.5A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Output Current
    3A
  • Output Power
    18W
  • Voltage - Output 2
    12V
  • Current - Output 1
    3A
  • Current - Output 2
    1.5A
  • Height
    69.9mm