  • SM15T18A-E3/9AT
SM15T18A-E3/9AT
advertisement
Manufacturer No:
SM15T18A-E3/9AT
HK JDW NO:
884-SM15T18A-E3/9AT
Datasheet:
SM15T18A-E3/9AT
Description:
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMC
Step5Bar-code shipping tag
SM15T18A-E3/9AT
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Published
    2008
  • Operating Supply Voltage
    15.3V
    1μA
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    59.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    25.2V
  • Clamping Voltage
    32.5V
  • Peak Pulse Current
    308A
  • Reverse Standoff Voltage
    15.3V
  • Max Surge Current
    200A
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    17.1V
  • Reverse Breakdown Voltage
    17.1V