  • SM8S24A-001HE3/2D
SM8S24A-001HE3/2D
advertisement
Manufacturer No:
SM8S24A-001HE3/2D
HK JDW NO:
884-SM8S24A-001HE3/2D
Package:
DO-218AB
Datasheet:
SM8S24A-001HE3/2D
Step5Bar-code shipping tag
SM8S24A-001HE3/2D
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, PAR®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.7V
  • Power - Peak Pulse
    6600W 6.6kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    170A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    38.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V