  • SMA6J13AHM3/5A
SMA6J13AHM3/5A
advertisement
Manufacturer No:
SMA6J13AHM3/5A
HK JDW NO:
884-SMA6J13AHM3/5A
Datasheet:
SMA6J13AHM3/5A
Step5Bar-code shipping tag
SMA6J13AHM3/5A
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • Published
    2016
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    Automotive
    C BEND
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-C2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    4W
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    14.4V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    29.4A
  • Clamping Voltage
    20.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    13V
  • Peak Pulse Current
    29.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    13V
  • Peak Pulse Power
    600W