  • SMAJ120-E3/61
SMAJ120-E3/61
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ120-E3/61
HK JDW NO:
884-SMAJ120-E3/61
Datasheet:
SMAJ120-E3/61
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ120-E3/61
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    TransZorb®
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    General Purpose
  • Base Part Number
    SMAJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    133V
  • Power - Peak Pulse
    300W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1.4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    214V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    120V