  • SMAJ78A-HF
SMAJ78A-HF
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ78A-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-SMAJ78A-HF
Datasheet:
SMAJ78A-HF
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ78A-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    86.7V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    3.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    126V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    78V