  • SMCJ24CAHM6G
SMCJ24CAHM6G
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ24CAHM6G
HK JDW NO:
799-SMCJ24CAHM6G
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ24CAHM6G
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMCJ
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.7V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    40A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    38.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V