  • SMB10J14A R5G
SMB10J14A R5G
advertisement
Manufacturer No:
SMB10J14A R5G
HK JDW NO:
799-SMB10J14A R5G
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
SMB10J14A R5G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMB10J14A R5G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    SMB10J
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    15.6V
  • Power - Peak Pulse
    1000W 1kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    43.1A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    23.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    14V