  • SMB10J36A-M3/5B
SMB10J36A-M3/5B
advertisement
Manufacturer No:
SMB10J36A-M3/5B
HK JDW NO:
884-SMB10J36A-M3/5B
Datasheet:
SMB10J36A-M3/5B
Step5Bar-code shipping tag
SMB10J36A-M3/5B
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Supplier Device Package
    DO-214AA (SMBJ)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TransZorb®
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Breakdown (Min)
    40V
  • Power - Peak Pulse
    1000W 1kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    17.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    58.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    36V