  • SMBJ100AHM3/H
SMBJ100AHM3/H
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ100AHM3/H
HK JDW NO:
884-SMBJ100AHM3/H
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
SMBJ100AHM3/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ100AHM3/H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    111V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    3.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    162V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    100V