  • SMBJ13A/54
SMBJ13A/54
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ13A/54
HK JDW NO:
884-SMBJ13A/54
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
SMBJ13A/54
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ13A/54
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
    DO-214AA (SMBJ)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    TransZorb®
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Power Rating
    600W
  • Voltage - Rated DC
    13V
  • Max Power Dissipation
    600W
  • Base Part Number
    SMBJ
  • Polarity
    Unidirectional
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    14.4V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    27.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    21.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    13V
  • Reverse Standoff Voltage
    13V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    14.4V
  • Height
    2.44mm
  • Length
    4.57mm
  • Width
    3.94mm