  • SMBJ75C-E3/52
SMBJ75C-E3/52
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ75C-E3/52
HK JDW NO:
884-SMBJ75C-E3/52
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
SMBJ75C-E3/52
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ75C-E3/52
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
    DO-214AA (SMBJ)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    TransZorb®
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    General Purpose
  • Base Part Number
    SMBJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    83.3V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    134V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    75V