  • SMC3K78CA-M3/9A
SMC3K78CA-M3/9A
advertisement
Manufacturer No:
SMC3K78CA-M3/9A
HK JDW NO:
884-SMC3K78CA-M3/9A
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
SMC3K78CA-M3/9A
Step5Bar-code shipping tag
SMC3K78CA-M3/9A
    Select All
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TransZorb®
  • Published
    2016
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
    C BEND
  • Pin Count
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    86.7V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Clamping Voltage
    126V
  • Peak Pulse Current
    23.8A
  • Reverse Standoff Voltage
    78V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    91.25V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W