  • SMCG26A-E3/57T
SMCG26A-E3/57T
advertisement
Manufacturer No:
SMCG26A-E3/57T
HK JDW NO:
884-SMCG26A-E3/57T
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
SMCG26A-E3/57T
Description:
Quantity:
In Stock : 1521
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMCG26A-E3/57T
    Select All
  • Pin Count
    2
  • Operating Supply Voltage
    26V
  • Number of Elements
    1
  • Leakage Current
    1μA
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Element Configuration
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    42.1V
  • Clamping Voltage
    42.1V
  • Peak Pulse Current
    35.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    26V
  • Max Surge Current
    200A
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    28.9V
  • Reverse Breakdown Voltage
    28.9V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ