  • SMCJ14AHM3/H
SMCJ14AHM3/H
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ14AHM3/H
HK JDW NO:
884-SMCJ14AHM3/H
Datasheet:
SMCJ14AHM3/H
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ14AHM3/H
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Voltage - Breakdown (Min)
    15.6V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    64.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    23.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    14V