  • SMCJ22C-E3/57T
SMCJ22C-E3/57T
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ22C-E3/57T
HK JDW NO:
884-SMCJ22C-E3/57T
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
SMCJ22C-E3/57T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ22C-E3/57T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
    DO-214AB (SMCJ)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    TransZorb®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Base Part Number
    SMCJ
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    24.4V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    38.1A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    39.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    22V