  • SME350VB2R2M10X12LL
SME350VB2R2M10X12LL
advertisement
Manufacturer No:
SME350VB2R2M10X12LL
HK JDW NO:
856-SME350VB2R2M10X12LL
Description:
SME 2.2μF Capacitor 20% Bulk 39mA 5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
SME350VB2R2M10X12LL
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SME
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.117mA
  • Ripple Current
    39mA
  • Tan Delta
    0.24
  • ESR
    180818 mΩ
  • Custom Capabilities
    Optional Lead Configurations
  • Diameter
    10mm
  • Length
    12mm