  • SME35VB101M8X11FTX
SME35VB101M8X11FTX
advertisement
Manufacturer No:
SME35VB101M8X11FTX
HK JDW NO:
856-SME35VB101M8X11FTX
Description:
100μF Capacitor 20% 3.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
SME35VB101M8X11FTX
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Length
    11.5mm