  • SMF30A-HE3-18
SMF30A-HE3-18
advertisement
Manufacturer No:
SMF30A-HE3-18
HK JDW NO:
884-SMF30A-HE3-18
Package:
DO-219AB
Datasheet:
SMF30A-HE3-18
Step5Bar-code shipping tag
SMF30A-HE3-18
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-219AB
  • Number of Pins
    2
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Published
    2017
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    207pF
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Depth
    1.9mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    30V
  • Leakage Current
    100nA
  • Element Configuration
    Single
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    33.3V
  • Power - Peak Pulse
    200W
  • Clamping Voltage
    48.4V
  • Peak Pulse Current
    4.1A
  • Reverse Standoff Voltage
    30V
  • Peak Pulse Power
    200W
  • Direction
    Unidirectional
  • Unidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    207pF @ 1MHz
  • Length
    2.9mm