  • SMG10VB333M25DLL
SMG10VB333M25DLL
advertisement
Manufacturer No:
SMG10VB333M25DLL
HK JDW NO:
856-SMG10VB333M25DLL
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
SMG 33000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.56A 1.000Dia 25.40mm -40°C~85°C Polar 12.4968mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
SMG10VB333M25DLL
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    33000μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    12.4968mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    58mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    3.56A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.56A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.8448A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.575 40.00mm