  • SMG450VB68M22BLL
SMG450VB68M22BLL
advertisement
Manufacturer No:
SMG450VB68M22BLL
HK JDW NO:
856-SMG450VB68M22BLL
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
SMG 68μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 370mA 0.866Dia 22.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
SMG450VB68M22BLL
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    904.091Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    370mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    370mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    529.1mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm