  • SMG50VB222M20ALL
SMG50VB222M20ALL
advertisement
Manufacturer No:
SMG50VB222M20ALL
HK JDW NO:
856-SMG50VB222M20ALL
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
SMG 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.88A 0.787Dia 20.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
SMG50VB222M20ALL
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.787Dia 20.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    2200μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    53mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    1.88A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.88A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.0304A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.984 25.00mm