  • SMLJ20A-Q
SMLJ20A-Q
advertisement
Manufacturer No:
SMLJ20A-Q
HK JDW NO:
103-SMLJ20A-Q
Datasheet:
SMLJ20A-Q
Description:
TVS DIODE 20V 32.4V SMC
Step5Bar-code shipping tag
SMLJ20A-Q
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SMLJ20A-Q.
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMLJ
  • Applications
    Automotive
  • Base Part Number
    SMLJ20
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    22.2V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    92.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    32.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    20V