  • SMP21-L20-DC24V-5A
SMP21-L20-DC24V-5A
advertisement
Manufacturer No:
SMP21-L20-DC24V-5A
Manufacturer:
E-T-A
HK JDW NO:
231-SMP21-L20-DC24V-5A
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMP21-L20-DC24V-5A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -35°C~71°C With Derating
  • Series
    SMP21
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    4.59Lx2.52W x 4.90 H 116.6mmx64.0mmx124.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, IP20
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Industrial, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    120W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    TUV, UL
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    90V~132VAC 180V~264VAC