  • SMP21-S20-DC24V-20A
SMP21-S20-DC24V-20A
advertisement
Manufacturer No:
SMP21-S20-DC24V-20A
HK JDW NO:
231-SMP21-S20-DC24V-20A
Step5Bar-code shipping tag
SMP21-S20-DC24V-20A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    20A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Minimum Load Required
    No
  • Operating Temperature
    -40°C~71°C With Derating
  • Size / Dimension
    6.91Lx4.59W x 4.90 H 175.5mmx116.6mmx124.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, IP20, PFC, Universal Input
  • Power (Watts)
    480W
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3kV