  • SPP2UL1500JLF
SPP2UL1500JLF
advertisement
Manufacturer No:
SPP2UL1500JLF
HK JDW NO:
850-SPP2UL1500JLF
Datasheet:
SPP2UL1500JLF
Description:
FIXED RESISTOR, 150Ohm, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 3302
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SPP2UL1500JLF
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.169Diax0.571L 4.30mmx14.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W