  • SQM300JB-68R
SQM300JB-68R
advertisement
Manufacturer No:
SQM300JB-68R
HK JDW NO:
898-SQM300JB-68R
Datasheet:
SQM300JB-68R
Description:
68Ohm, 3W, Ceramic,
Step5Bar-code shipping tag
SQM300JB-68R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    68Ohm
  • Power (Watts)
    3W
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm