  • SQP25AJB-110R
SQP25AJB-110R
advertisement
Manufacturer No:
SQP25AJB-110R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SQP25AJB-110R
Package:
Axial
Datasheet:
SQP25AJB-110R
Description:
110Ohm, 25W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQP25AJB-110R
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SQP
  • Size / Dimension
    0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    110Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    25W