  • SR-5H-630MA-APH
SR-5H-630MA-APH
advertisement
Manufacturer No:
SR-5H-630MA-APH
HK JDW NO:
255-SR-5H-630MA-APH
Package:
Radial, Can, Vertical
Datasheet:
SR-5H-630MA-APH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SR-5H-630MA-APH
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can, Vertical
  • Weight
    453.59237mg
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    SR-5H
  • Size / Dimension
    0.335Dia x 0.362 H 8.50mmx9.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Resistance
    162mOhm
  • Current Rating (Amps)
    630mA
  • Current Rating
    630mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A
  • Melting I2t
    3.5
  • DC Cold Resistance
    0.162Ohms
  • Diameter
    3.4mm
  • Height
    9.1948mm
  • Length
    8.6mm