  • SRR4818A-5R6Y
SRR4818A-5R6Y
advertisement
Manufacturer No:
SRR4818A-5R6Y
HK JDW NO:
103-SRR4818A-5R6Y
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SRR4818A-5R6Y
Description:
FIXED IND 5.6UH 2.3A 90 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRR4818A-5R6Y
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Series
    SRR4818A
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.189W 4.80mmx4.80mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2.3A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    5.6μH
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.35A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm