  • SRU2013-6R8Y
SRU2013-6R8Y
advertisement
Manufacturer No:
SRU2013-6R8Y
HK JDW NO:
103-SRU2013-6R8Y
Datasheet:
SRU2013-6R8Y
Description:
FIXED IND 6.8UH 800MA 330 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
SRU2013-6R8Y
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2013
  • Series
    SRU2013
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Depth
    3mm
  • Current Rating
    800mA
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    330mOhm Max
  • Max DC Current
    800mA
  • Frequency - Self Resonant
    60MHz
  • Q @ Freq
    10 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Current - Saturation
    600mA
  • Q Factor
    10
  • Case/Size Code
    1111
  • DC Current
    800mA
  • Height
    1.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm