  • SS-5-800MA-AP
SS-5-800MA-AP
advertisement
Manufacturer No:
SS-5-800MA-AP
HK JDW NO:
255-SS-5-800MA-AP
Description:
Quantity:
In Stock : 16608
Step5Bar-code shipping tag
SS-5-800MA-AP
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    Radial, Box
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    SS-5
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.335Lx0.169W x 0.329 H 8.50mmx4.30mmx8.35mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Current Rating (Amps)
    800mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CQC, cULus, EK-MARK, SEMKO, VDE
  • Response Time
    Slow Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    4.21
  • DC Cold Resistance
    0.118Ohms