  • SS-5F-630MA-BK
SS-5F-630MA-BK
advertisement
Manufacturer No:
SS-5F-630MA-BK
HK JDW NO:
255-SS-5F-630MA-BK
Package:
Radial, Box
Datasheet:
SS-5F-630MA-BK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SS-5F-630MA-BK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Box
  • Weight
    992.233309μg
  • Series
    SS-5F
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Current Rating (Amps)
    630mA
  • Current Rating
    630mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Height
    4.3mm
  • Length
    8.5mm
  • Width
    7.85mm