  • SS-5FH-3.15A-AP
SS-5FH-3.15A-AP
advertisement
Manufacturer No:
SS-5FH-3.15A-AP
HK JDW NO:
255-SS-5FH-3.15A-AP
Datasheet:
SS-5FH-3.15A-AP
Description:
Quantity:
In Stock : 5657
Step5Bar-code shipping tag
SS-5FH-3.15A-AP
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.335Dia x 0.362 H 8.50mmx9.20mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    31.5mOhm
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Current Rating (Amps)
    3.15A
  • Current Rating
    3.15A
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Approval Agency
    cULus
  • Response Time
    Fast Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A
  • Melting I2t
    22.5
  • DC Cold Resistance
    31.5mOhms
  • Height
    9.1948mm