  • SSP-1156B157U12
SSP-1156B157U12
advertisement
Manufacturer No:
SSP-1156B157U12
HK JDW NO:
454-SSP-1156B157U12
Description:
LED 1156 REPLACEMENT 470NM BLUE
Step5Bar-code shipping tag
SSP-1156B157U12
    Select All
  • Wavelength
    470nm
  • Number of LEDs
    11
  • Base Type
    Bayonet (BA15S)
  • Can Replace Lamps
    1156
  • Height
    52.07mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.024Dia x 1.811 H 26.00mmx46.00mm
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Blue (x 11)
  • Voltage - Rated
    14V
  • HTS Code
  • Power Rating
    105mW
  • Max Power Dissipation
    105mW
    11 Round
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    12V
  • Forward Current
    110mA