  • SSP-3157WB2UP12
SSP-3157WB2UP12
advertisement
Manufacturer No:
SSP-3157WB2UP12
HK JDW NO:
454-SSP-3157WB2UP12
Package:
Datasheet:
SSP-3157WB2UP12
Description:
LED 3157 REPLACEMENT GRN WTR CLR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SSP-3157WB2UP12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    Poly-Leds™
  • Size / Dimension
    1.043Dia x 1.772 H 26.50mmx45.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Green (x 12)
  • Applications
    Incandescent Replacements, Indicator Lights
  • Voltage - Rated
    12V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Configuration
    12 (5mm D)
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    12V
  • Forward Current
    75mA
  • Lens Style
    Circular
  • Forward Voltage
    12V