  • SSR2R2M1HC07-U
SSR2R2M1HC07-U
advertisement
Manufacturer No:
SSR2R2M1HC07-U
Manufacturer:
Jamicon
HK JDW NO:
3789-SSR2R2M1HC07-U
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
2.2μF Capacitor 20% 16mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
SSR2R2M1HC07-U
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Capacitance
    2.2μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60.29Ohm
  • Ripple Current
    16mA