  • STMGFS304805-N3
STMGFS304805-N3
advertisement
Manufacturer No:
STMGFS304805-N3
HK JDW NO:
165-STMGFS304805-N3
Package:
Datasheet:
STMGFS304805-N3
Description:
Quantity:
In Stock : 14118
Step5Bar-code shipping tag
STMGFS304805-N3
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Current - Output (Max)
    6A
  • Output Power
    30W
  • Height
    26.924mm
  • Width
    52mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Weight
    141.747616g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    STMGFS (30W)
  • Size / Dimension
    4.61Lx2.05W x 1.06 H 117.1mmx52.1mmx26.9mm
  • Type
    Enclosed
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    76V