  • SWG100-05-C-R
SWG100-05-C-R
advertisement
Manufacturer No:
SWG100-05-C-R
Manufacturer:
Sanken
HK JDW NO:
681-SWG100-05-C-R
Quantity:
In Stock : 17017
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SWG100-05-C-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Published
    2014
  • Series
    SWG100 (100W)
  • Size / Dimension
    6.38Lx3.68W x 1.40 H 162.0mmx93.5mmx35.5mm
  • Feature
    DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, DEMKO
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    20A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    35.56mm