  • T110A104M035AS
T110A104M035AS
advertisement
Manufacturer No:
T110A104M035AS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T110A104M035AS
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
100nF 20% 125°C-Max 0°C-Min 26Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110A104M035AS
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    26Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Tan Delta
    0.03
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    6.35mm