  • T110B105M060ASTR
T110B105M060ASTR
advertisement
Manufacturer No:
T110B105M060ASTR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T110B105M060ASTR
Package:
Metal
Datasheet:
T110B105M060ASTR
Description:
1μF 20% 125°C-Max 0°C-Min 8Ohm Polar Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110B105M060ASTR
  • Package / Case
    Metal
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    60V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Diameter
    4.7mm
  • Height
    510μm
  • Length
    11.13mm