  • T110B105M125AS
T110B105M125AS
advertisement
Manufacturer No:
T110B105M125AS
HK JDW NO:
417-T110B105M125AS
Datasheet:
T110B105M125AS
Description:
1μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 7Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0015mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110B105M125AS
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    125V
  • Leakage Current
    0.0015mA
  • Tan Delta
    0.03
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm