  • T110B186K010AT
T110B186K010AT
advertisement
Manufacturer No:
T110B186K010AT
HK JDW NO:
417-T110B186K010AT
Description:
18μF 10% 125°C-Max 0°C-Min 3.7Ohm 2-Termination Polar Tantalum Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110B186K010AT
  • Package / Case
    Metal
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    18μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    Box
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.7Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1μA
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    11.13mm