  • T110C126K035AT7200
T110C126K035AT7200
advertisement
Manufacturer No:
T110C126K035AT7200
HK JDW NO:
417-T110C126K035AT7200
Description:
12μF 10% 85°C-Max 0°C-Min 2Ohm Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110C126K035AT7200
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    12μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Diameter
    7.34mm
  • Height
    640μm
  • Length
    16.51mm