  • T110C127K010AT7200
T110C127K010AT7200
advertisement
Manufacturer No:
T110C127K010AT7200
HK JDW NO:
417-T110C127K010AT7200
Description:
120μF 10% 85°C-Max 0°C-Min 1Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T110C127K010AT7200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    120μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    6μA
  • Length
    16.51mm