  • T110C187K006ASTR
T110C187K006ASTR
advertisement
Manufacturer No:
T110C187K006ASTR
HK JDW NO:
417-T110C187K006ASTR
Description:
180μF 10% 125°C-Max 0°C-Min 900mOhm Polar Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110C187K006ASTR
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    180μF
  • Voltage - Rated DC
    6V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    5.5μA
  • Diameter
    7.34mm
  • Height
    640μm
  • Length
    16.51mm