  • T110C336K015AS
T110C336K015AS
advertisement
Manufacturer No:
T110C336K015AS
HK JDW NO:
417-T110C336K015AS
Datasheet:
T110C336K015AS
Description:
33μF 10% 85°C-Max 0°C-Min 1.6Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Metal
Quantity:
In Stock : 11
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T110C336K015AS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Packing Method
    TR
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    16.51mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    15V