  • T110D157J016AS
T110D157J016AS
advertisement
Manufacturer No:
T110D157J016AS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T110D157J016AS
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
150μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 600mOhm Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110D157J016AS
  • Package / Case
    Metal
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm